Quantcast

środa, 4 października 2023. Imieniny Edwina, Rosławy, Rozalii

Po raz drugi w Węgorzewie

2015-08-07 09:13:23 (ost. akt: 2015-08-07 08:44:19)

Autor zdjęcia: JACEK SŁUPSKI

Dwa lata temu poszukiwałem lokalizacji dla zorganizowania obozu sportowego. Mazury przyciągały swoimi walorami. Skontaktowała się ze mną Pani Agnieszka ze Schroniska Młodzieżowego Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Węgorzewie i przekonała mnie, że to właśnie Węgorzewo i jej schronisko jest tym, co szukałem...

Po wizji lokalnej decyzja zapadła. W 2014 zabraliśmy ze sobą 60 uczestników. Jako dodatkową atrakcję zaproponowałem zabranie ze sobą rowerów. No i okazało się, że to był "strzał w dziesiątkę". Co prawda wtedy w Węgorzewie prowadzone były prace drogowe, co utrudniało przemieszczanie się rowerami, ale daliśmy radę.

Dzieciaki wróciły zadowolone i pełne wrażeń. W roku bieżącym postanowiłem zwiększyć liczbę uczestników. Zebraliśmy ich około setki. To już było duże przedsięwzięcie logistyczne, gdyż przewiezienie takiej liczby rowerów nie jest łatwe.


Po przyjeździe zauważyliśmy bardzo duże zmiany w Węgorzewie. Remonty dróg zakończone, super ścieżki i trasy rowerowe. Już podczas pierwszych przejażdżek byliśmy pod wielkim wrażeniem. Również mieszkańcy Węgorzewa dali się poznać z pozytywnej strony: pozdrawiali nas, uśmiechali się i często rozmawiali z nami. Zachwyciła nas również nowoczesna miejska plaża. Nowoczesna, funkcjonalna i pięknie umiejscowiona. Do pozytywów dodam marinę, rynek, obiekty sportowe, bliskość ciekawych i historycznych miejsc, okoliczne lasy i jeziora.

Podczas przejazdów po mieście spotkaliśmy się z opieką i troską węgorzewskich policjantów. Bywało, że zabezpieczali dzieciaki podczas poruszania się w ruchu drogowym. Mając tyle życzliwości i pomocy postanowiłem zorganizować paradę rowerową z udziałem setki rowerów po ulicach Węgorzewa. Pod eskortą Policji przejechaliśmy na rynek. Dzieci były zachwycone.

To był bardzo udany obóz. Uczestnicy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń i jestem pewny, że przekażą "w świat" dobrą reklamę Węgorzewa. Dziękujemy władzom szkoły i schroniska, dziękujemy wszystkim mieszkańcom Węgorzewa, i szczególnie dziękujemy naczelnikowi Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego
Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie i funkcjonariuszom "drogówki".

PS. Niestety zdarzyły się dwie niemiłe i niebezpieczne sytuacje. Raz kierowca skutera a drugi raz kierowca samochodu wjechali w kolumnę dzieci prowadzących rowery po przejściu dla pieszych!!! Tylko dzięki szybkiej reakcji wychowawców nie doszło do nieszczęścia... Tych ludzi nie pozdrawiamy :(

Jacek Słupski
Biuro Turystyczne "Przygoda" Słupsk

***
Jeżeli chciałbyś zostać dziennikarzem obywatelskim, zarejestruj swoje konto w naszym Systemie Dziennikarstwa Obywatelskiego. Utworzenie własnego profilu zajmie Ci tylko chwilę! Wystarczy że:

1. Zarejestrujesz Swoje konto. Wypełniając dane, pamiętaj o podaniu aktualnego adresu e-mail.
2. Kliknij na link aktywacyjny, który otrzymasz w e-mailu. Zaloguj się do serwisu.
3. Uzupełnij swoje dane, załóż swój profil i zacznij pisać!

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: PRZYGODA

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB