Quantcast

Czwartek, 30 maja 2024. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Rodzice „Perełek” angażują się w realizację zadania rocznego

2015-09-27 12:00:00 (ost. akt: 2015-09-29 14:55:52)

Autor zdjęcia: Ewa Kil

Rodzice "Perełek" chętnie współpracują z przedszkolem. W środę (23 września) Perełki z grupy V, gościły na zajęciach panią Bożenę Padiasek - mamę Lenki.

Spotkanie odbyło się w ramach przedszkolnej akcji „Czytanie na dywanie” oraz realizacji zadania rocznego „Bezpieczeństwo dziecka”. Pani Bożena przeprowadziła zajęcia nt. „Bądź ostrożny” na podstawie bajki Liane Schneider „Zuzia nie korzysta z pomocy nieznajomego”, które miały na celu ukazanie dzieciom, że nieznajomi potrafią być niebezpieczni.

Dzieci z zapartym tchem wsłuchiwały się w historię, która przytrafiła się tytułowej Zuzi. Opis mądrego zachowania dziewczynki okazał się znakomitą lekcją odpowiedzialności, a książka stała się świetnym wstępem do dłuższej rozmowy na ten bardzo istotny temat.

W trakcie zajęć pani Bożena uczuliła dzieci na niebezpieczeństwo wynikające z kontaktów z obcymi. Zwróciła uwagę na to, że nie wystarczy tylko unikać rozmów z nieznajomymi - nie chodzi przecież o to, aby być nieufnym wobec ludzi, ale nauczyć się ostrożności i samodzielnego wyczuwania oznak niebezpieczeństwa. Perełki dowiedziały się, jak samodzielnie unikać zagrożeń i mierzyć się z rzeczywistością.


Artykuł zredagowała: M. Polcyn

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Ewa85

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB