Quantcast

Piątek, 19 kwietnia 2024. Imieniny Alfa, Leonii, Tytusa

Jesteśmy z Wami już 5 lat...

2015-12-21 12:00:00 (ost. akt: 2015-12-22 21:47:23)

Autor zdjęcia: Anna Trześniewska

Uroczystość 5-lecia Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych " Podaruj dziecku radość" przy ZSz nr 1 oraz spotkanie opłatkowe.

Uroczystość w grudniowe, piątkowe popołudnie była ważnym wydarzeniem dla członków i sympatyków Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „ Podaruj dziecku radość” przy Zespole Szkół nr 1 w Giżycku.

Świętowaliśmy wspólnie z zaproszonymi gośćmi 5-lecie organizacji. Swoją obecnością zaszczycili nas: Burmistrz Miasta Giżycko Wojciech Iwaszkiewicz, dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku Ewa Ostrowska, dyrektor Miejskiego Zespołu Obsługi Szkół I Przedszkoli Piotr Szulc, dyrektorzy Zespołu Szkół nr 1 w Giżycku Ewa Lewińska i Anna Biraga, dyrektor Powiatowego Zespołu Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych w Giżycku Ryszard Należyty, pan Piotr Żołondek oraz rodzice wspierający naszą organizację.

Rozpoczęliśmy od wzruszającego przedstawienia w wykonaniu naszych dzieci z kółka teatralnego pod opieką pań: Alicji Cwalińskiej i Pauliny Szachniuk- Albowicz. W ich wykonaniu obejrzeliśmy „Dziewczynkę z zapałkami” ze szczęśliwym zakończeniem. Po przedstawieniu i gratulacjach dla dzieci rozpoczęła się gala z okazji 5-lecia, a krótka prezentacja przedstawiona przez wiceprezesa organizacji Annę Trześniewską,

przywołała wspomnienia dotychczasowych działań, wydarzeń i sukcesów. Stowarzyszenie już od pięciu lat działa na rzecz dzieci niepełnosprawnych, które poprzez integrację ze zdrowymi rówieśnikami uczestniczą w atrakcyjnych formach wypoczynku latem i zimą, zajęciach rehabilitacyjnych z fizjoterapeutą, zajęciach teatralnych, cyklicznych imprezach takich jak: spartakiada, piknik rodzinny w Lesie Miejskim, rodzinne warsztaty plastyczne, Integracyjny Turniej Pływacki i wiele innych. Wspieramy też naszych rodziców poprzez spotkania ze specjalistami, wspólne spotkania członków przy kawie i ciastach.

Po prezentacji prezes Joanna Witek podziękowała wszystkim darczyńcom, ludziom dobrej woli, którzy zaufali nam przekazując darowizny lub 1% podatku. Do podziękowań dołączyliśmy pamiątkowe medale. Od gości otrzymaliśmy podziękowania, miłe słowa, życzenia dalszych sukcesów oraz piękne i przydatne prezenty.

Po uroczystej gali zaprosiliśmy wszystkich na jubileuszowy tort oraz spotkanie opłatkowe przy wigilijnym stole i wigilijnych potrawach. Wspólne rozmowy przy w tle płynących kolędach zakończyły ten miły, świąteczny wieczór. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nasze zaproszenie i świętowali z nami 5-lecie. Z waszą pomocą będziemy działać lepiej i skuteczniej przez kolejne lata…Fot. Waldemar Albowicz

Anna Trześniewska i Joanna Witek

***
Jeżeli chciałbyś zostać dziennikarzem obywatelskim, zarejestruj swoje konto w naszym Systemie Dziennikarstwa Obywatelskiego. Utworzenie własnego profilu zajmie Ci tylko chwilę! Wystarczy że:

1. Zarejestrujesz Swoje konto. Wypełniając dane, pamiętaj o podaniu aktualnego adresu e-mail.
2. Kliknij na link aktywacyjny, który otrzymasz w e-mailu. Zaloguj się do serwisu.
3. Uzupełnij swoje dane, załóż swój profil i zacznij pisać!

Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB