Quantcast

Piątek, 19 kwietnia 2024. Imieniny Alfa, Leonii, Tytusa

Nenufar IV w Pucharze Narodów w Białymstoku

2016-01-08 08:42:40 (ost. akt: 2016-01-08 08:44:07)

Autor zdjęcia: Edward Traskowski

V Puchar Narodów w mini koszykówce chłopców odbył się w Białymstoku z udziałem 12 drużyn w tym 7 zagranicznych. Zespoły podzielono na dwie grupy po 6 zespołów. W gr. B zagraliśmy 5 meczy z: 1. Wilno (LT), 2. Adaźi (LV), 3. Alytus (LT), 4. Grodno (BY), 5. Opalenica (PL), 6. Nenufar.

W pierwszym meczu chłopcy zagrali dobry mecz z Alytusem (LT) wygrywając 47:23. Następnego dnia rano trafiamy na faworyta turnieju Adaźi z Łotwy. Rywale nie pozostawiają złudzeń, ogrywają nas wysoko 72:25. W tym meczu Hubert Łałak rzucił 15 pkt. i był mocnym problemem dla Łotyszy. Z dobrej strony pokazał się młody Brajan Mroczkowski.

W trzecim meczu naszym rywalem było Grodno. Trudny mecz, ale wygrywamy 47:37. Tym razem nierówno grający Oskar Chrzanowski poprowadził drużynę do wygranej, rzucił 21 pkt. Kolejny znakomity mecz Huberta Łałaka - 9 pkt. 7 pkt. Jakuba Pamrowskiego i 6 Brajana Mroczkowskiego.

W drużynie Grodna wczesniej grał nieuprawniony zawodnik. Po naszej interwencji organizatorzy wykluczyli go z zawodów, a trenerka z Grodna (kolejny raz) w drodze rewanżu nie podziękowała chłopcom ani trenerowi...

Czwarty mecz z ostatnią drużyną naszej grupy SKM Wilno (LT) nie był spacerkiem. I kwarta wygrana tylko 8:7 a druga zakończyła się remisem 8:8. Trzecią wygrywamy 16:9 i czwartą 11:4. Cały mecz 43:28. Hubert Łałak rzucił 19 pkt., Oskar Chrzanowski 16. Po 3 pkt zdobyli Jakub Pamrowski i Brajan Mroczkowski, 2 pkt. Bartka Strażewicza. W decyduącym o awansie meczu do strefy medalowej najmłodsza drużyna turnieju wygrała z Basket Team Oplalenica 51:41.

Pierwsza kwarta wyrównana, ale w końcówce wygrywamy 17:12. Drugą przegrywamy 10:13. Ale trzecia kwarta to "majstersztyk" w wykonaniu naszej drużyny. Huberta Łałaka rywale nie mogli zatrzymać. Pod koszami "rządził" Kuba Pamrowski, ale niesamowity mecz rozegrał czwartoklasista Brajan Mroczkowski, wprawdzie nie zdobył kosza ale wykonał gigantyczną pracę w obronie i przechwytach. Skutecznie zagrał Oliwer Borkowski. ZIBI był zdumiony.


Pkt. zdobyli: H.Łałak 23, O.Borkowski 11, O.Chrzanowski 9, J.Pamrowski 6, B.Strażewicz 2. Dobre granie najmłdszych zmienników "z ławki". Dziękuję chłopaki, w tym składzie zaszliście bardzo daleko.

MAŁY FINAŁ wyraźnie dla silnej drużyny z Bielska Podlaskiego. W trzeciej kwarcie nasi chłopcy stracili kilka punktów i widać było, że nie mają ani pomysłu, ani sił na odrobienie strat. Lider naszej drużyny Hubert Łałak walczący w każdym meczu "do upadłego", tym razem osamotniony i już mocno zmęczony nic nie mógł zdziałać. Zdobył 19 pkt.(3x3), 5 pkt. dołożył Oskar Chrzanowski i 2 Jakub Pamrowski. Przegrywamy 39:26. Mecz zdecydowanie nieudany, ale za cały turniej należą się chłopcom ogromne słowa uznania.

Podczas uroczystego zakończenia turnieju Huberta Łałaka wybrano najlepszym obrońcą turnieju. Hubert był na II miejscu w przechwytach. Został trzecim strzelcem turnieju - 99 pkt. Znakomity turniej zagrał młody Brajan Mroczkowski a głównie w ważnym meczu z Opalenicą. Zbiórki na obu koszach były mocną stroną Kuby Pamrowskiego. Momentami skutecznie grał Oskar Chrzanowski, ale szkoda, że nie we wszystkich meczach. Pozostali chłopcy grali bardzo ambitnie w miarę swoich umiejętności.

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: nenufar

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB