Quantcast

Czwartek, 6 maja 2021. Imieniny Beniny, Filipa, Judyty

Prognozowane obfite opady śniegu

2016-01-10 19:00:00 (ost. akt: 2016-01-11 16:09:03)
Zdjęcie jest ilustracją do artykułu

Zdjęcie jest ilustracją do artykułu

Autor zdjęcia: Grzegorz Giełażys

W pierwszy dzień weekendu, modele numeryczne nie wskazywały na wystąpienie obfitych opadów nad naszym regionach, ale po dzisiejszych aktualizacjach istnieje duże prawdopodobieństwo ich wystąpienia. Ci którzy narzekają na niedobór śniegu z pewnością będą zadowoleni ze znacznego wzrostu pokrywy śnieżnej.

Ostatni dzień weekendu, a początek nowego tygodnia nad naszym regionem pogoda była do zniesienia, co prawda na niebie przeważały chmury, ale rozpogodzenia i przejaśnienia także się pojawiały. Dokuczliwy był i nadal jest wiatr, który potęguje odczucie chłodu. W kolejnych godzinach sytuacja pogodowa zacznie ulegać większym zmianom, gdyż z południowego-zachodu i zachodu w kierunku północnym i północno-wschodnim wędrować będzie front okluzji, który będzie powiązany z układem niżowym ” Carolina „. To właśnie na tym froncie należy spodziewać się obfitych opadów początkowo deszczu ze śniegiem, ale następnie będzie to już sam śnieg.

W dalszych godzinach front systematycznie będzie wędrował na północ i północy-wschód, kiedy to będzie wkraczał w w chłodniejszą masę powietrza. W tym przypadku, kiedy front natrafi na tą chłodną masę, zmieni się także rodzaj opadu i przeważać będzie śnieg. Front będzie wędrował z umiarkowaną prędkością więc należy spodziewać się, że w krótkim czasie może spaść do 10 cm śniegu. Początek opadów może rozpocząć się rano, ale te najintensywniejsze pojawią się przed 10:00 i trwać będą w południe i częściowo popołudniu.

Ze względu na to, że śnieg będzie mokry na drogach i chodnikach może wystąpić gołoledź, także prosimy wszystkich kierowców o rozważną jazdę.

***
Jeżeli chciałbyś zostać dziennikarzem obywatelskim, zarejestruj swoje konto w naszym Systemie Dziennikarstwa Obywatelskiego. Utworzenie własnego profilu zajmie Ci tylko chwilę! Wystarczy że:

1. Zarejestrujesz Swoje konto. Wypełniając dane, pamiętaj o podaniu aktualnego adresu e-mail.
2. Kliknij na link aktywacyjny, który otrzymasz w e-mailu. Zaloguj się do serwisu.
3. Uzupełnij swoje dane, załóż swój profil i zacznij pisać!

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: wimlowcyburz

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB