Quantcast

Piątek, 15 stycznia 2021. Imieniny Arnolda, Dory, Pawła

Czytelnik: Który geniusz wymyślił tak "długie zielone" na skrzyżowaniu Piłsudskiego i Wyszyńskiego?

2014-10-31 21:00:36 (ost. akt: 2014-10-31 21:11:21)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Chciałem zwrócić uwagę na koszmarne korki, jakie tworzą się na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z ulicami Leonharda i Wyszyńskiego w Olsztynie - pisze w mailu do redakcji nasz Czytelnik.

- Mieszkam w Dywitach. Trasa do tego skrzyżowania zajmuje mi o godzinie ósmej rano tyle samo czasu, co przejazd przez to skrzyżowanie. Potrzeba 4 - 5 zmian świateł, aby przejechać "na drugą stronę". (...) Samochody z pasa do skrętu w prawo z al. Piłsudskiego w Wyszyńskiego wciskają się na pas na wprost, bo nie chce im się stać w korku, który dziś rano (29.10.2014), zaczynał się przy tym skrzyżowaniu, a kończył przy rondzie na Dworcowej. (...) Moje pytanie, jaki geniusz wymyślił tak "długie zielone" dla podróżujących al. Piłsudskiego? - czytamy dalej.

O komentarz poprosiliśmy Pawła Pliszkę, rzecznika Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie:
Ciąg skrzyżowań wzdłuż ulic Wyszyńskiego i Leonharda jest teraz włączany do systemu obszarowego sterowania ruchem. Prace są realizowane jako element projektu tramwajowego (część ITS-u). Obecnie działające programy sygnalizacji nie są wersją ostateczną. Z informacji przekazywanych nam przez Jednostkę Realizującą Projekt nr V i wykonawcę robót koordynacja pracy systemu sygnalizacji nie jest jeszcze zakończona.

Pamiętać też należy, że od momentu rozpoczęcia prac związanych z budową torowiska przy ul. Sikorskiego, ruch na ulicach Wyszyńskiego i Leonharda znacząco wzrósł. Stąd kolejki aut na skrzyżowaniu mogą być znacznie większe.Komentarze (51) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. bow #1532666 | 213.158.*.* 4 lis 2014 14:07

  Poza Olsztynem i Wałbrzychem, żadne inne miasto w Polsce nie ma bardziej dziurawych ulic. Poza Olsztynem, nigdzie nie widziałem takiej ilości sygnalizacji świetlnych, ustawionych i działających nawet na podrzędnych skrzyżowaniach. Np. komu i po co działają światła przy statoilu, na leonharda? Leonharda, nie dość, że maks nierówna i dziurawa to na całym odcinku ma 6 sygnalizacji, które w ogóle nie współpracują ze sobą. Np ruszam od Pana Tad. i stoję przy statoilu. W Olsztynie absurd, goni absurd. W tamtym roku przejechałem Polskę na południe i z powrotem. Wszędzie równe, nowe drogi z obwodnicami. Olsztyński, 3 świat zaczyna się na krajówce za Olsztynkiem, w kierunku Olsztyna potem już jest tylko lepiej (czyli gorzej). Za każdym razem będąc podziwiam też słowaków, jak oni poradzili sobie z ruchem w stolicy, czyli Bratysławie. Autostrada/droga szybkiego ruchu przecina to miasto centralnie bez żadnych świateł a czas przejazdu to maks 10-15 minut. Rzecz absolutnie nie do ogarnięcia przez naszych "inżynierów" od sterowania ruchem.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Kamil #1532193 | 5.174.*.* 4 lis 2014 05:30

  Ci co się wciskają są najlepsi to oni powodują korki - gdzie jest policja ? Wyłapywać drogowych partaczy i karać mandatami . Ale lepsi są ci co ich wpuszczają - mając zielone zatrzymują się - masz Pan odpowiedź .

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. tatorak #1530146 | 37.209.*.* 2 lis 2014 12:39

  jak się nie podoba to jest MPK nr 17 i jazda...

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. 1,11, #1530102 | 37.8.*.* 2 lis 2014 11:49

   A Olsztyn jest bogaty. Wczoraj tj 1,11 święto, miasto puste (oprócz dojazdów do Cmentarzy) a światła się palą, zużywają drogi prąd, mało tego ustawione jak na dzień roboczy!!!!!! MASAKRA!!!!!!!!!!!!!!!!!!. cAŁE SKRZYŻOWANIA PUSTE JEDEN, DWA POJAZDY , ALE TRZEBA STAĆ CZERWONE SIĘ PALI!!!!!!!!!. gDZIE LOGOKA. Całe szczęście zaraz wybory. Może nadejdzie ktoś kto wypieprzy tuch Mąrali od świateł i strzałek, a zatrudni kogoś z wizją kto w końcu rozkorkuje to czerwone od świateł "miasto"

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. ja #1530092 | 37.8.*.* 2 lis 2014 11:36

   A gdzie się p[odziały zielone strzałkiwarunkowe? Zabrano je ze wszystkich skrzyżowań!!!!!!!!! O i jeszcze jedno następne Swiatła na Krasickiego z Wańkowicza ot będzie jazda. Następne korki jak przyjdzie zima i za Carrefurem pod górkę nie będzie można podjechać!!!!!!! ZROBIĆ EKSPERYMENT. POZA GODZINAMI SZCZYTU WYŁĄCZYĆ WSZYSTKIE ŚWIATŁA W OLSZTYNIE I SPRAWDZIĆ WTEDY JAK PŁYNNY BĘDZIE RUCH. pRZRBUDOWAĆ SKRZYŻOWANIA NA RONDA NP. kRASICKIEGO - WILCZYŃSKIEGO ITP. Nie trzeba kończyć niewiadomo jakich fakultetów, tylko zdrowy rozsądek.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (51)