Quantcast

Wtorek, 19 stycznia 2021. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Wizyta uczniów Zamku w Gazecie Olsztyńskiej

2014-11-25 12:10:34 (ost. akt: 2014-11-25 15:51:12)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Uczniowie Zamku w Olsztynku, postanowili odwiedzić "Gazetę Olsztyńską", by dowiedzieć się kilku istotnych rzeczy na temat pracy w redakcji i tego, jak jest tworzona. Zachęcamy do przeczytania relacji, autorstwa jednej z uczestniczek warsztatów!

25 listopada w ramach lekcji uczniowie Zespołu Szkół w Olsztynku postanowili wybrać się do redakcji "Gazety Olsztyńskiej. Wraz z opiekunem, panią Elżbietą Staniszewską-Górką, przyjechali na warsztaty, które umożliwiły im poznanie pracy w redakcji gazety.

Poznali pracowników redakcji oraz ich stanowiska. Redaktorzy opowiedzieli o tym, skąd dowiadują się o istotnych informacjach, które zamieszczane są w gazecie. Dowiedzieli się również, ile osób czyta ją w wersji on-line.

Uczniowie wyrazili swoje zdanie na temat artykułów umieszczonych w gazecie oraz uczyli się pisać własny internetowy artykuł na dowolny temat. Wszyscy wykazywali wielkie zainteresowanie pracą dziennikarzy, oraz z zaciekawieniem słuchali wypowiedzi redaktorów.


Jeżeli i Ty, chciałbyś zostać dziennikarzem obywatelskim, zarejestruj swoje konto w naszym Systemie Dziennikarstwa Obywatelskiego. Utworzenie własnego profilu zajmie Ci tylko chwilę! Wystarczy że:

1. Zarejestrujesz Swoje konto. Wypełniając dane, pamiętaj o podaniu aktualnego adresu e-mail.
2. Kliknij na link aktywacyjny, który otrzymasz w e-mailu. Zaloguj się do serwisu.
3. Uzupełnij swoje dane, załóż swój profil i zacznij pisać!

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: claudia26