Quantcast

Czwartek, 6 maja 2021. Imieniny Beniny, Filipa, Judyty

Wigilijne zapachy w naszej kuchni

2014-12-09 07:40:28 (ost. akt: 2014-12-09 08:44:14)

Autor zdjęcia: Elżbieta Staniszewska- Górka

W Zespole Szkół w Olsztynku miało miejsce niezwykłe spotkanie dwóch pokoleń, a miejscem spotkania była szkolna kuchnia. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, wspólnie z naszą młodzieżą przygotowały potrawy Bożonarodzeniowe.

W piątek (5 grudnia) w Zespole Szkól w Olsztynku mięliśmy już przedsmak Świąt Bożego Narodzenia. Młodzież Ib i IIb Technikum Hotelarsko-Gastronomicznego, przygotowywała potrawy wigilijne, wspólnie z paniami z Koła Gospodyń Wiejskich z Gryźlin. Uczniowie piekli pierniki, ciasteczka,według przepisów pań.

Przygotowali kulebiaki, łazanki z makiem, pyszny czerwony barszczyk na zakwasie i pierogi z kapustą i z grzybami ,a także z grochem .

Unoszący się zapach i magia świąt była w zasięgu ręki, ponieważ panie opowiadały, w trakcie gotowania, o zwyczajach Bożonarodzeniowych ludności warmińskiej, mazurskiej, kurpiowskiej i wileńskiej. Młodzież słuchała tych opowiadań z ogromnym zainteresowaniem.

Po wspólnym gotowaniu, wszyscy zasiedli przy pięknie udekorowanym przez młodzież stole i degustowali przygotowane potrawy.

Pani Bożena Serafin (szefowa Koła Gospodyń), opowiedziała o działaniach pań, o podejmowanych przedsięwzięciach. Seniorka z Koła Gospodyń pani Czesława Prusik jest jego członkinią od 42 lat. Brawo pani Czesiu! Pani Celinka Koper przybliżyła młodzieży zwyczaje związane z dekorowaniem choinek i wigilijnym stole w gronie najbliższych.

Spotkanie pań z Gryźlin z uczniami naszej szkoły, to wspaniała lekcja wzajemnego szacunku, słuchania ,a także dzielenia się wiedzą .
Kuchnia jest więc miejscem, gdzie nie liczy się różnica wieku. Młodzież pod bacznym okiem pana Sławomira Jędruszewskiego i Joanny Łukaszewicz znalazła nic porozumienia z naszymi paniami z Gryźlin.

Byliśmy zachwyceni determinacją pań, ogromną energią i stwierdzeniem , że robią dużo, a mogą jeszcze więcej, ponieważ „ kochają życie” .
Dziękujemy za wspaniałą lekcję i życzymy dużo zdrowia. To nie koniec naszej współpracy.

Jeżeli i Ty, chciałbyś zostać dziennikarzem obywatelskim, zarejestruj swoje konto w naszym Systemie Dziennikarstwa Obywatelskiego. Utworzenie własnego profilu zajmie Ci tylko chwilę! Wystarczy że:

1. Zarejestrujesz Swoje konto. Wypełniając dane, pamiętaj o podaniu aktualnego adresu e-mail.
2. Kliknij na link aktywacyjny, który otrzymasz w e-mailu. Zaloguj się do serwisu.
3. Uzupełnij swoje dane, załóż swój profil i zacznij pisać!

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: ElzbietaGorka

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB