Niedziela, 26 maja 2019. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Podziel się:

Podziel się:

Wigilijne zapachy w naszej kuchni

W Zespole Szkół w Olsztynku miało miejsce niezwykłe spotkanie dwóch pokoleń, a miejscem spotkania była szkolna kuchnia. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, wspólnie z naszą młodzieżą przygotowały potrawy Bożonarodzeniowe.

05.12.14 w Zespole Szkól w Olsztynku mięliśmy już przedsmak Świąt Bożego Narodzenia.
Młodzież Ib i IIb Technikum Hotelarsko- Gastronomicznego, przygotowywała potrawy wigilijne, wspólnie z paniami z Koła Gospodyń Wiejskich z Gryzlin.Uczniowie piekli pierniki, ciasteczka,według przepisów pań. Przygotowałi kulebiaki, łazanki z makiem, pyszny czerwony barszczyk na zakwasie i pierogi z kapustą i z grzybami ,a także z grochem .
Unoszący się zapach i magia świąt była w zasięgu ręki, ponieważ panie opowiadały, w trakcie gotowania, o zwyczajach Bożonarodzeniowych ludności warmińskiej, mazurskiej, kurpiowskiej i wileńskiej. Młodzież słuchała tych opowiadań z ogromnym zainteresowaniem.
Po wspólnym gotowaniu , wszyscy zasiedli przy pięknie udekorowanym ,przez młodzież , stole i degustowali przygotowane potrawy.
Pani Bożena Serafin- szefowa Koła ,Gospodyń, opowiedziała o działaniach pań , o podejmowanych przedsięwzięciach,. Seniorka z Koła Gospodyń pani Czesława Prusik jest jego członkinią od 42 lat. Brawo pani Czesiu! Pani Celinka Koper przybliżyła młodzieży zwyczaje związane z dekorowaniem choinek i wigilijnym stole w gronie najbliższych.
Spotkanie pań z Gryżlin z uczniami naszej szkoły, to wspaniała lekcja wzajemnego szacunku, słuchania ,a także dzielenia się wiedzą .
Kuchnia jest więc miejscem, gdzie nie liczy się różnica wieku. Młodziez pod bacznym okiem pana Sławomira Jędruszewskiego i Joanny Łukaszewicz znalazła nic porozumienia z naszymi paniami z Gryzlin.
Byliśmy zachwyceni determinacją pań, ogromną energią i stwierdzeniem , że robią dużo, a mogą jeszcze więcej, ponieważ „ kochają życie” .
Dziękujemy za wspaniałą lekcję i życzymy dużo zdrowia. To nie koniec naszej współpracy.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Elżbieta Staniszewska- Górka oraz opublikowany na portalu Olsztyńska24: Wigilijne zapachy w naszej kuchni
Oceń artykuł:

(0)