Piątek, 10 kwietnia 2020. Imieniny Borysławy, Makarego, Michała

Podziel się:

Podziel się:

Pierwsze kroki dziennikarskie

Dziennikarstwo- Szkoła Życia, podopieczni Domu dla Dzieci w Gryźlinach postanowili to sprawdzić. W tym celu udaliśmy się do redakcji Gazety Olsztyńskiej (22.10.2014)

Dnia 22.10.2014 (wtorek) zawitaliśmy w Redakcji Gazety Olsztyńskiej na zaproszenie redaktor naczelnej pani Ewy Bartnikowskiej.
Spotkanie rozpoczęło się od zwiedzania drukarni po której oprowadził nas pan Robert Zienkiewicz.
Drugim etapem było zapoznanie się z tajnikami redagowania artykułów Gazety Olsztyńskiej. Podczas kolegium redakcyjnego mieliśmy okazję ocenić artykuły jakie ukazały się w gazecie papierowej, każdy z nas wypowiedział się na temat artykułu który go szczególnie zainteresował. Obserwowaliśmy jak dziennikarze planują kolejne wydanie gazety.
Najbardziej zainteresowała nas informacja o możliwości zainstalowania aplikacji dostępnej na smartfony która umożliwia osobom niesłyszącym czytanie gazety. Kolejnym etapem spotkania było zredagowanie artykułu, który następnie zostanie zamieszczony na stronie internetowej Gazety Olsztyńskiej.
Warto było w ten jesienny, mżysty poranek spotkać się z ludźmi, którzy na co dzień dbają o bieżący przekaz informacji.

Zredagowali: Żaneta Pucek, Łukasz Kaczmarczyk


Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Łukasz Kaczmarczyk oraz opublikowany na portalu Olsztyńska24: Pierwsze kroki dziennikarskie
Oceń artykuł:

(0)