Quantcast

Czwartek, 21 listopada 2024. Imieniny Janusza, Marii, Reginy

Podziel się:

Podziel się:

Boks Białych Kołnierzyków

White Collar Boxing już w Polsce.


W ubiegłą sobotę 22 listopada w klubie Ring3city w gdańskiej stoczni odbyła się pierwsza w Polsce pokazowa gala White Collar Boxing. Wydarzenie zgromadziło ponad 150 kibiców, którzy mieli okazję zobaczyć 5 pojedynków bokserskich.
Organizatorem gali i założycielem klubu Ring3city jest Marcin Marczak - zawodowy bokser pochodzący z Kętrzyna, posiadający na swoim koncie 7 stoczonych walk bez porażki.

Czym w ogóle jest White Collar Boxing ?

White Collar Boxing (polska nazwa - Boks Białego Kołnierzyka) jest formą boksu, w której mężczyźni i kobiety wykonujący różne zawody trenują jak profesjonalni bokserzy, przygotowując się do walki w specjalnie zorganizowanej gali bokserskiej. Uczestnicy tych pojedynków najczęściej mają niewielkie lub żadne doświadczenia w boksie.

Skąd pomysł zorganizowania takiej gali?

Początki działalności White Collar Boxing sięgają końca lat 90 XX wieku. Pomysł zrodził się w Nowym Jorku. Walki Białego Kołnierzyka stały się sposobem na odstresowanie dla bankierów, prawników i innych pracowników umysłowych na całym świecie. Na początku były to małe, kameralne imprezy dla kilkuset osób. Kilka lat później przerodziły się w widowiskowe eventy na kilka tysięcy osób.

Kto może wziąć udział w gali Białego Kołnierzyka ?

Uczestnicy to m.in. pracownicy korporacji i dużych firm, którzy poprzez udział w gali White Collar Boxing reprezentują swoje firmy, wspierając różnego rodzaju cele charytatywne (część dochodu z imprezy przechodzi na ich rzecz).

Jak wygląda przygotowanie zawodników ?

Bokserzy poddani są zawodowemu, ośmio-tygodniowemu szkoleniu podczas którego oceniane są ich umiejętności w celu dopasowania do odpowiednich zawodników z grupy i zapewnienia uczciwej walki. Treningi i sparingi prowadzone są pod okiem wykwalifikowanych trenerów, których rolą jest upewnienie się czy zawodnik jest gotowy do wzięcia udziału w gali.

A co z bezpieczeństwem uczestników ?

Wszyscy zawodnicy przechodzą badania lekarskie przed i po walkach, a w trakcie gali obecny jest lekarz oraz karetka pogotowia, jak w boksie zawodowym.
Walka trwa 3 x 2 minutowe rundy. Uczestnicy mają na sobie pełną ochronę, w tym duże 16 uncjowe rękawice, ochraniacze głowy i krocza.
Nad przebiegiem pojedynków czuwają sędziowie.

Kiedy odbędzie się kolejna gala w Pańskim klubie ?

Następną galę planujemy zorganizować w lutym. Na chwilę obecną zgłosiło się kilku zawodników, którzy już rozpoczęli przygotowania do swoich pojedynków.
Ponieważ White Collar Boxing jest nową formą boksu w Polsce i mało osób w ogóle wie o czymś takim, zachęcamy wszystkich bez względu na umiejętności do podjęcia rękawic i stoczenia walki na kolejnej gali Ring3city Boxing Night.

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: wojciech rozum oraz opublikowany na portalu Olsztyńska24: Boks Białych Kołnierzyków
Oceń artykuł:

(0)