Quantcast

Poniedziałek, 11 grudnia 2023. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Boks Białych Kołnierzyków

2014-11-30 22:04:00 (ost. akt: 2014-12-04 10:34:43)

Autor zdjęcia: wojciech rozum

W ubiegłą sobotę 22 listopada w klubie Ring3city w gdańskiej stoczni odbyła się pierwsza w Polsce pokazowa gala White Collar Boxing. Wydarzenie zgromadziło ponad 150 kibiców, którzy mieli okazję zobaczyć 5 pojedynków bokserskich.

Organizatorem gali i założycielem klubu Ring3city jest Marcin Marczak - zawodowy bokser pochodzący z Kętrzyna, posiadający na swoim koncie 7 stoczonych walk bez porażki.

Czym w ogóle jest White Collar Boxing?
White Collar Boxing (polska nazwa - Boks Białego Kołnierzyka) jest formą boksu, w której mężczyźni i kobiety wykonujący różne zawody trenują jak profesjonalni bokserzy, przygotowując się do walki w specjalnie zorganizowanej gali bokserskiej. Uczestnicy tych pojedynków najczęściej mają niewielkie lub żadne doświadczenia w boksie.

Skąd pomysł zorganizowania takiej gali?
Początki działalności White Collar Boxing sięgają końca lat 90 XX wieku. Pomysł zrodził się w Nowym Jorku. Walki Białego Kołnierzyka stały się sposobem na odstresowanie dla bankierów, prawników i innych pracowników umysłowych na całym świecie. Na początku były to małe, kameralne imprezy dla kilkuset osób. Kilka lat później przerodziły się w widowiskowe eventy na kilka tysięcy osób.

Kto może wziąć udział w gali Białego Kołnierzyka ?
Uczestnicy to m.in. pracownicy korporacji i dużych firm, którzy poprzez udział w gali White Collar Boxing reprezentują swoje firmy, wspierając różnego rodzaju cele charytatywne (część dochodu z imprezy przechodzi na ich rzecz).

Jak wygląda przygotowanie zawodników?
Bokserzy poddani są zawodowemu, ośmiotygodniowemu szkoleniu podczas którego oceniane są ich umiejętności w celu dopasowania do odpowiednich zawodników z grupy i zapewnienia uczciwej walki. Treningi i sparingi prowadzone są pod okiem wykwalifikowanych trenerów, których rolą jest upewnienie się czy zawodnik jest gotowy do wzięcia udziału w gali.

A co z bezpieczeństwem uczestników?
Wszyscy zawodnicy przechodzą badania lekarskie przed i po walkach, a w trakcie gali obecny jest lekarz oraz karetka pogotowia, jak w boksie zawodowym.

Walka trwa 3 x 2 minutowe rundy. Uczestnicy mają na sobie pełną ochronę, w tym duże 16 uncjowe rękawice, ochraniacze głowy i krocza.
Nad przebiegiem pojedynków czuwają sędziowie.

Kiedy odbędzie się kolejna gala w Pańskim klubie ?
Następną galę planujemy zorganizować w lutym. Na chwilę obecną zgłosiło się kilku zawodników, którzy już rozpoczęli przygotowania do swoich pojedynków.

Ponieważ White Collar Boxing jest nową formą boksu w Polsce i mało osób w ogóle wie o czymś takim, zachęcamy wszystkich bez względu na umiejętności do podjęcia rękawic i stoczenia walki na kolejnej gali Ring3city Boxing Night.

Jeżeli i Ty, chciałbyś zostać dziennikarzem obywatelskim, zarejestruj swoje konto w naszym Systemie Dziennikarstwa Obywatelskiego. Utworzenie własnego profilu zajmie Ci tylko chwilę! Wystarczy że:

1. Zarejestrujesz Swoje konto. Wypełniając dane, pamiętaj o podaniu aktualnego adresu e-mail.
2. Kliknij na link aktywacyjny, który otrzymasz w e-mailu. Zaloguj się do serwisu.
3. Uzupełnij swoje dane, załóż swój profil i zacznij pisać!

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: wojtekrozum

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. 3 *2 #1597095 | 193.46.*.* 5 gru 2014 14:28

  3*2 jak kobiety

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. sgsg #1595472 | 46.186.*.* 4 gru 2014 11:05

   a co z przeniesieniu turnieju ze Starych Jabłonek do Olsztyna?

   ! - + odpowiedz na ten komentarz