Quantcast

Poniedziałek, 21 czerwca 2021. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

I Forum Ekonomiczne dla Szkół Podstawowych

2015-12-10 05:58:36 (ost. akt: 2015-12-10 10:05:32)

Autor zdjęcia: Danuta Leszek-Grabowska

W piątek (4 grudnia) w Szkole Podstawowej nr 3 im. Orła Białego w Biskupcu, odbyło się I Forum Ekonomiczne dla Szkół Podstawowych. Do udziału w wydarzeniu zostały zaproszone szkoły, które promują oszczędzanie w Szkolnych Kasach Oszczędności.

Pragniemy rozwijać wiedzę o przedsiębiorczości od najmłodszych lat. Aby zrealizować ten cel postanowiliśmy zorganizować w naszej szkole spotkanie dzieci z okolicznych szkół, by stworzyć im szansę porównania dokonań z zakresu przedsiębiorczości szkolnej. Tak zrodził się pomysł na zorganizowanie forum ekonomicznego dla uczniów szkół podstawowych.

Do udziału w forum, które odbyło się 4 grudnia, zaprosiliśmy szkoły promujące oszczędzanie w Szkolnych Kasach Oszczędności w PKO Banku Polskim SA, który objął to wydarzenie patronatem i stał się sponsorem nagród.

SKO to najstarszy – 80 letni program edukacji finansowej prowadzony w polskich szkołach. Na spotkanie zaprosiliśmy ekspertów ds. SKO: Panią Anitę Śliwka i Pana Krzysztofa Michalskiego z Biura Młodego Klienta Departamentu Sprzedaży Detalicznej, którzy przeprowadzili bardzo ciekawą lekcję oszczędzania. Uczestnikom spotkania zostało przybliżone podstawowe słownictwo ekonomiczne. Pewność siebie do przedsiębiorczych działań rozbudzili uczniowie LO w Biskupcu opowiadając o swoim projekcie na prowadzenie sklepiku uczniowskiego.


Warunkiem udziału w Forum było przygotowanie pracy konkursowej w formie prezentacji multimedialnej pt. „Przedsiębiorcza szkoła”. Uczniowie, reprezentujący zgłoszone szkoły, przedstawili swoje pomysły i działania realizowane w szkołach, np.: organizacja kiermaszów i festynów, sprzedaż surowców wtórnych, działalność charytatywna, itp. Każda prezentacja była interesująca i oryginalna. Jury miało poważne zadanie, aby wybrać zwycięzców.

I miejsce zdobyły ex aequo Szkoła Podstawowa w Czerwonce oraz Szkoła Podstawowa nr 3 w Biskupcu. II miejsce przyznano Szkole Podstawowej w Węgoju, a III miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa w Kobułtach. Gratulacje dla nagrodzonych.

Podczas FORUM ogłosiliśmy również wyniki międzyszkolnych konkursów plastycznych: "Skarbonka" dla uczniów klas I-III oraz plakat "Oszczędzaj w SKO" dla uczniów klas IV - VI.

Zawsze możemy liczyć na wsparcie rodziców - na uczestników forum czekał pyszny poczęstunek. Liczymy, że udział w FORUM wzbogacił doświadczenia wszystkich uczestników spotkania. Pragniemy, aby wymiana doświadczeń na polu szklonej przedsiębiorczości stała się motorem do dalszych działań i odnoszenia dalszych sukcesów w tej dziedzinie.

Mamy nadzieję, że Forum Ekonomiczne dla szkół podstawowych stanie się ważnym wydarzeniem dla placówek z naszego regionu.

***
Jeżeli chciałbyś zostać dziennikarzem obywatelskim, zarejestruj swoje konto w naszym Systemie Dziennikarstwa Obywatelskiego. Utworzenie własnego profilu zajmie Ci tylko chwilę! Wystarczy że:

1. Zarejestrujesz Swoje konto. Wypełniając dane, pamiętaj o podaniu aktualnego adresu e-mail.
2. Kliknij na link aktywacyjny, który otrzymasz w e-mailu. Zaloguj się do serwisu.
3. Uzupełnij swoje dane, załóż swój profil i zacznij pisać!

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: TROJKA

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB