Quantcast

środa, 4 października 2023. Imieniny Edwina, Rosławy, Rozalii

Qlturka: Sprawdź co obejrzeć i przeczytać w zimowe wieczory

2015-12-02 12:00:00 (ost. akt: 2016-01-04 18:04:26)

Autor zdjęcia: sxc.hu

Nie wiesz jaki film lub książkę wybrać na zimowe wieczory? Mamy dla Ciebie propozycję!


Film jest adaptacją książki pod tym samym tytułem. Opowiada o przyjaźni dwójki dzieci: Jessa i Leslie. Jess to chłopiec z biednej rodziny, nieakceptowany w szkole, którego pasją jest rysowanie. Leslie nie miała również w szkole szczęścia do przyjaciół, więc jej rodzina przeprowadziła się, by córka znalazła sobie znajomych. Tak zaczyna się wielka przyjazń bohaterów.


Pewnego dnia dzieci znalazły się w lesie. Zobaczyły tam pewną linę wiszącą nad rzeką. Dzięki niej dostały się do tajemniczego i magicznego miejsca. Bohaterowie nazwali je Therabitia i od tej pory uciekali tam przed światem w każdej wolnej chwili. Jess i Leslie w Terabithii przeżyli wiele pięknych, niepowtarzalnych przygód. Spędzali tam każdą wolną chwilę. Jeśli chcecie się dowiedzieć, jakie przygody ich spotkały, koniecznie włączcie "Most do Terabithii".

***
Przeczytałeś już jakąś książkę i nie wiesz, po jaką sięgnąć w zimowe długie wieczory? Wybierz "Dziennik Cwaniaczka". Książka opowiada o zabawnych, czasem pechowych, przygodach pewnego chłopca, który nazywa się Grek Hewleey.

"Dziennik Cwaniaczka" to taka książka - komiks. Ilustrowana jest czarno-białymi obrazkami. Bardzo przyjemnie i szybko się ją czyta. Dodatkową przyjemność sprawiają zabawne ilustracje. Na podstawie tekstu powstał film. Ja jednak polecam najpierw lekturę, a potem film o przygodach Cwaniaczka.

Basia Lenkiewicz

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: NIECODZIENNIK