Quantcast

Wtorek, 19 stycznia 2021. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Dołącz do redakcji internetowej. Razem z nami pisz o tym co ważne

2014-09-01 14:56:09 (ost. akt: 2014-09-01 15:50:31)

Codziennie do naszej redakcji portalu "Olsztyńska 24" dołącza kilku nowych dziennikarzy obywatelskich. Coraz więcej czytelników tworzy u nas swoje profile dziennikarskie i pisze o tym co ich drażni, ekscytuje i o czym chcieliby powiedzieć innym. Poniżej, prezentujemy kilka wybranych artykułów, które znalazły się na naszych stronach.

Do naszej redakcji każdego dnia dociera kilkanaście artykułów, których autorami są nasi dziennikarze obywatelscy. W swoich tekstach piszą o wszystkim co ich interesuje, co ich cieszy lub co drażni. Wiele z tych artykułów, znalazło się nie tylko na portalu "Olsztyńska 24" ale i na pozostałych, naszych stronach. My prezentujemy kilka z nich:

1. Olsztyn nieprzyjazny dla pieszych?

- Nie mam samochodu, więc siłą rzeczy chodzę pieszo, jednak jakość olsztyńskich chodników i schodów pozostawia wiele do życzenia. Podobnie jest ze ścieżkami rowerowymi w centrum miasta. - tak na swoim profilu pisze jedna z naszych dziennikarek obywatelskich. Czy faktycznie Olsztyn nie jest przyjazny dla pieszych?

Nie mam samochodu, więc siłą rzeczy chodzę pieszo, jednak jakość naszych chodników i schodów pozostawia wiele do życzenia. Szczególnie osoby na wózkach inwalidzkich mogłyby coś na ten temat powiedzieć. Podobnie jest ze ścieżkami rowerowymi w mieście, które są bardzo krótkie.

Przeczytaj cały tekst: Olsztyn nieprzyjazny dla pieszych?

2. Kaliningrad zostanie bez jedzenia? Moskwa poprosi o pomoc Mińsk

Niedobór produktów spożywczych w obwodzie kaliningradzkim, będący konsekwencją embarga Rosji na import owoców, warzyw, mięsa, drobiu, ryb, mleka i nabiału z USA, Unii Europejskiej, Australii, Kanady i Norwegii, Moskwa zamierza pokryć dostawami z Białorusi.

Poinformował o tym w środę wicepremier Federacji Rosyjskiej Arkadij Dworkowicz, który w tym dniu spotkał się w Moskwie z białoruskim wicepremierem Michaiłem Rusym. Natomiast we wtorek w Mińsku przebywał szef Federalnej Służby Weterynaryjnej i Fitosanitarnej FR (Rossielchoznadzor) Siergiej Dankwert.


3. Ekipa z Mazur wraca z mistrzem świata

Wyjazd do Holandii zakończony spełnieniem marzeń. Tomasz Chorzelewski został Mistrzem Świata w dziecięcej kategorii tanecznej BreakDance!

Dzieci i młodzież z Kętrzyńskiego Centrum Kultury oaz Ryńskiego Centrum Kultury na początku sierpnia uczestniczyła w największej imprezie tanecznej na świecie w mieście Heerlen w Holandii pod nazwą: „The Notorious IBE” – Międzynarodowe zawody taneczne. Przygotowania do tego wyjazdu trwały bardzo długi czas, podczas którego ważne było przygotowanie umiejętności każdego z tancerzy, jak i również zebranie środków finansowych na wyjazd. Etap przygotowań zakończyliśmy z wielkim uśmiechem na twarzy, ponieważ za sprawą działań Fundacji Dzieci-Dzieciom oraz Stowarzyszenia Hip Hop Mazury, udało się pozyskać środki finansowe na wyjazd w kwocie 7.000 zł.

Przeczytaj cały tekst: Ekipa z Mazur wraca z mistrzem świata

4. 12-letni Łukasz Szramowski w Legii, czy w Lechu?

Wychowanek Ewingów Zalewo, a obecnie zawodnik Huraganu Morąg, 12–letni Łukasz Szramowski znalazł się w orbicie zainteresowań 2 najlepszych obecnie klubów piłkarskich w Polsce: Legii Warszawa oraz Lecha Poznań.

Już w czerwcu na zaproszenie Akademii Lecha Poznań Łukasz uczestniczył w jednodniowej konsultacji. W połowie lipca Łukasz otrzymał zaproszenie na 4-dniową konsultację organizowaną tym razem przez Legię Warszawa. Uczestniczyło w niej 11 chłopców z rocznika 2002. Z tego grona wyłoniono 3 zawodników, którzy dwa tygodnie później mieli możliwość treningów oraz gry kontrolnej w drużynie Legii Warszawa rocznik 2001. Łukasz we wspomnianym meczu zdobył bramkę oraz popisał się dwiema asystami. Należy dodać, iż w meczu tym spotkał się z byłym już kolegą z drużyny Paged Huraganu - Klaudiuszem Krasą, który od sierpnia jest już zawodnikiem warszawskiej Legii.


Jeżeli i Ty, chciałbyś zostać dziennikarzem obywatelskim, zarejestruj swoje konto w naszym Systemie Dziennikarstwa Obywatelskiego. Utworzenie własnego profilu zajmie Ci tylko chwilę! Wystarczy że:

1. Zarejestrujesz Swoje konto. Wypełniając dane, pamiętaj o podaniu aktualnego adresu e-mail.
2. Kliknij na link aktywacyjny, który otrzymasz w e-mailu. Zaloguj się do serwisu.
3. Uzupełnij swoje dane, załóż swój profil i zacznij pisać!

Źródło: Gazeta Olsztyńska