Quantcast

Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Dołącz do redakcji Olsztyńskiej 24 i pisz o tym co ważne!

2015-01-27 11:34:15 (ost. akt: 2015-01-27 11:28:35)

Autor zdjęcia: Olsztyńska 24

Już ponad 1,5 tysiąca naszych czytelników założyło swoje profile Dziennikarza Obywatelskiego i dołączyło do wirtualnej redakcji Olsztyńskiej 24. Artykuły przez nich napisane cieszą się coraz większym zainteresowaniem pozostałych użytkowników. Poniżej prezentujemy kilka tekstów, które znalazły się również na kilku innych, naszych portalach.

Od samego początku, ideą "Olsztyńskiej 24" było uruchomienie portalu, który pozwoliłby naszym czytelnikom na pisanie i publikowanie własnych artykułów i galerii zdjęć. Prawie 4 tys. osób założyło swoje konta, a ponad 1,5 tys. z nich zaczęła swoją przygodę z dziennikarstwem internetowym.

Każda relacja, opinia, komentarz czy fotogaleria pokazuje, że nie brakuje ludzi, którzy chcą pisać o tym co jest ważne dla nich i ich społeczności.

Poniżej, chcielibyśmy zaprezentować kilka tekstów, które cieszyły się dużym zainteresowaniem naszych internautów. Zapraszamy do lektury!

1. Wiek biologii czyli Noc Biologów w Olsztynie

Stanisław Ulam, uczeń i współtwórca lwowskiej szkoły matematyków miał zostać adwokatem, ale wolał patrzeć w gwiazdy i czytać książki fantastyczno-naukowe. Potem w USA budował bomby atomowe.

Gdy w 1973 r. zapytany został, czy gdyby w Los Alamos nie zbudowano bomby atomowej to świat czułby się bezpieczniejszy, odpowiedział „cokolwiek jeszcze stworzy nauka, czy będzie to uwodnienie energii jądrowej, czy możliwość manipulowania genami, i tak wszystko zależy od dojrzałości emocjonalnej człowieka”.

Przeczytaj cały tekst: Wiek biologii czyli Noc Biologów w Olsztynie

Wiatr będzie silny, może łamać drzewa i zrywać linie energetyczne  2. Niebezpieczne prognozy: kolejne załamanie pogody

Po krótkiej stabilizacji w pogodzie czas na kolejne załamanie pogody. Na chwilę obecną, sytuacja jest jeszcze nie pewna, dlatego proszę nie traktować tych prognoz na poważnie.

W dniu dzisiejszym (piątek 09.01) oraz w sobotę (10.01,) Polska znajdzie się w centrum dwóch, różnych układów barycznych. Głęboki układ niskiego ciśnienia aktualnie znajduje na północy Europy (Litwa, Łotwa), inna sytuacja panuje u naszych południowych sąsiadów, gdzie panuje wyż. Po między układami, zwiększyła się różnica ciśnień, a co za tym idzie wzrosła prędkość wiatru.


„Putin terrorist”. Plakat z takim napisem pojawił się na jednym z przydrożnych drzew w okolicy Młoteczna3. Co powiedział Duda, co usłyszała Kopacz

Nie raz bywa tak, że słyszymy to, co chcemy usłyszeć. Tak było zdaje się z komentarzem p.premier Ewy Kopacz dotyczącym wypowiedzi kandydata PiS na prezydenta RP Andrzeja Dudy. Zatem: co powiedział Duda, a co usłyszała Kopacz?

– Ja też słyszałem od kandydata PiS na prezydenta, który powiedział, że powinniśmy wysłać żołnierzy na Ukrainę. I to jest przerażające, bo jeśli priorytetem w programie wyborczym przyszłego prezydenta jest taka deklaracja, to ja mogę odpowiedzieć tylko jedno: PiS zawsze ciągnęło do wojny, a Platforma chciała pokoju – powiedziała pani premier Ewa Kopacz, komentując rozmowę Dudy z RMF FM.

Przeczytaj cały tekst: Co powiedział Duda, co usłyszała Kopacz

4. Babcia i Dziadziuś, ktoś bardzo ważny w życiu człowieka

Rola babci i dziadka uległa znacznej zmianie na przestrzeni ostatnich lat, kiedyś była ważniejsza i nieco bardziej doniosła. Dzisiejszy świat w swoim szalonym pędzie dotknął także naszych Dziadków, którzy stali się bardziej nudni i nieciekawi w zderzeniu z facebookiem czy komputerowymi grami. Dlatego tak ważne jest aby edukować młodych ludzi i przypominać im jak wielką skarbnicą miłości i wiedzy są seniorzy rodzin.

Takie zadanie postawili przed sobą nauczyciele Szkoły Podstawowej w Olsztynku państwo Katarzyna i Maciej Hacia. W dniu 22 stycznia 2015r odbyła się pod patronatem Pani Dyrektor Beaty Bukowskiej uroczystość zatytułowana Rodzinne kolędowanie z Babcią i Dziadkiem. Okazją do spotkania z seniorami rodzin stały się dni babci i dziadka, które obchodzimy 21 i 22 stycznia każdego roku.


5. Cmentarz nad jeziorem Święcajty

Nie wiadomo, czy wyrwa w części muru, to efekt jego wieku, czy ktoś pomógł kopniakami. Tak czy inaczej, jest potrzeba naprawienia tej muru oraz przeglądu pozostałej części ogrodzenia.

Nie wiem kto opiekuje się tym obiektem, ale są miejsca, gdzie murek powinien otrzymać trochę wzmocnienia z betonu i kamienia. Przy okazji, może przeczytają imprezowicze tych okolic, dobrze by było, gdyby smakosze alkoholu nie rzucali opróżnionych puszek i butelek na teren cmentarza.

Przeczytaj cały tekst: Cmentarz nad jeziorem Święcajty

***
Jeżeli i Ty, chciałbyś zostać dziennikarzem obywatelskim, zarejestruj swoje konto w naszym Systemie Dziennikarstwa Obywatelskiego. Utworzenie własnego profilu zajmie Ci tylko chwilę! Wystarczy że:

1. Zarejestrujesz Swoje konto. Wypełniając dane, pamiętaj o podaniu aktualnego adresu e-mail.
2. Kliknij na link aktywacyjny, który otrzymasz w e-mailu. Zaloguj się do serwisu.
3. Uzupełnij swoje dane, załóż swój profil i zacznij pisać!

Źródło: Platforma Dziennikarstwa Obywatelskiego

Olsztyńska24 Platforma Dziennikarstwa Obywatelskiego – Artykuły Internautów