Niedziela, 26 stycznia 2020. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Podziel się:

Podziel się:

Czego dziennikrze Olsztyńskiej szukali w gryźlińskich kniejach ?!

O nas Polakach często mówi się, że znamy się na wszystkim.Jesteśmy ekspertami w dziedzinie polityki, medycyny i religii oczywiście. Znane są nam rozwiązania w każdej dziedzinie życia tylko nie mamy okazji ich zaprezentować szerszemu gronu. Uczestnicy warsztatów dziennikarskich postanowili to zmienić.

W dniu 17.07.2014r wszyscy fascynaci trudnej sztuki dziennikarstwa mieli okazję spotkać się i wymienić doświadczeniami, podczas warsztatów zorganizowanych przez redakcje Gazety Olsztyńskiej w budynku Domu dla Dzieci w Gryźlinach. Ideą spotkania było zachęcenie osób, które interesują się tym, co je otacza, chcą pomagać innym albo po prostu coś je denerwuje i chciałyby to zmienić do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami w profesjonalny sposób.
Redakcyjny mail Olsztyńskiej był zasypywany wiadomościami od mieszkańców regionu, którzy chcieli podzielić się swoimi spostrzeżeniami, pochwalić sukcesami lub opowiedzieć o czymś, co dla nich wydawało się interesujące. Wiele z tych informacji warte było zaprezentowania szerszemu gronu odbiorców, jednak format papierowy gazety ma swoje ograniczenia. Dlatego wychodząc na przeciw potrzebom czytelników redaktorzy Olsztyńskiej postanowili skorzystać z doskonałego nośnika, jakim jest Internet.
W ten sposób narodziła się idea dziennikarstwa obywatelskiego, która daje możliwość amatorom-dziennikarzom przedstawienia ich relacji z obserwacji otaczającego świata. Każdy, kto ma ciekawą pasje, nietypowe zainteresowania, mieszka w rejonie gdzie dzieje się wiele ciekawych rzeczy lub chciałby po prostu skomentować rzeczywistość może w łatwy sposób zarejestrować się w Systemie Dziennikarstwa Obywatelskiego na internetowej stronie Gazety i stworzyć własny artykuł.
Warsztaty, które odbyły się w Gryźlinach dotyczyły m.in. technicznej strony redagowania artykułów internetowych. Dziennikarze Redakcji Internetowej Gazety Olsztyńskiej prezentowali uczestnikom jak utworzyć własne konto dziennikarskie, zdradzali tajniki dobrze napisanego artykułu oraz opowiadali o codziennej pracy swojej redakcji. Wśród wielu ważnych informacji znalazło się także zapewnienie, że każdy artykuł, jaki zostanie nadesłany drogą elektroniczna do redakcji zostanie opublikowany na portalu internetowym.
Wśród uczestników spotkania znalazły się także osoby, które debiut dziennikarski mają już za sobą. Ich wiedza i zdobyte doświadczenie, którym chętnie dzieliły się z nowicjuszami stanowiły doskonałą motywację do podjęcia samodzielnych prób dziennikarskich.
W spotkaniu wzięli udział także wychowankowie Domu dla Dzieci w Gryźlinach, którzy chcieliby w przyszłości spróbować swoich sił w redagowaniu artykułów prasowych, a życzliwe przyjecie przez doświadczonych redaktorów zachęciło ich do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu.
Warsztaty okazały się prawdziwym hitem i stały się początkiem dla wielu nowych dziennikarzy obywatelskich. Wszyscy uczestnicy mają jednak nadzieje, że to nie koniec i niebawem spotkamy się znowu aby poszerzać swoją wiedze i doświadczenie. Może i ty przyłączysz się do nas…?!
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Izabelka oraz opublikowany na portalu Olsztyńska24: Czego dziennikarze szukali w gryźlińskich kniejach?
Oceń artykuł:

5.00

(1)