Poniedziałek, 17 czerwca 2019. Imieniny Laury, Leszka, Marcjana

Podziel się:

Podziel się:

Biskupiec stawia na bezpieczna pracę na wakacje

Wraz z nastaniem czerwca coraz więcej młodych osób zgłasza się do Punktu Pośrednictwa Pracy w Biskupcu w celu poszukiwania pracy na wakacje. Wzorem lat ubiegłych Punkt Pośrednictwa Pracy OHP oraz Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Biskupcu przeprowadziły akcje mającą na celu uświadomienie młodzieży o wymogach stawianych przez pracodawców oraz o formalnych aspektach podjęcia wakacyjnej pracy. Akcja prowadzona jest dwutorowo poprzez organizację warsztatu oraz kolportaż ulotek informacyjnych nt. bezpiecznej pracy na wakacje.

23 czerwca 2014r. w ramach inicjatyw „LATO OHP” zorganizowano warsztat „Bezpieczna praca na wakacje”. Podczas warsztatu nasi klienci poznali metody poszukiwania pracy, dowiedzieli się przy jakich pracach potrzebna jest książeczka SANEPIDU, oraz rozwiano wątpliwości związane z posiadaniem nr NIP. Omówiono również kwestie bezpieczeństwa pracy w rolnictwie, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków. Podczas burzy mózgów wyłoniły się pomysły jak samemu organizować sobie dobrze płatne zajęcie przy sprzedaży własnoręcznie wykonanych pamiątek lub runa leśnego. Warsztat dodatkowo miał na celu wspomóc i uświadomić młodzież poszukującą pracy o prawnych aspektach zatrudniania młodocianych i rodzajach umowy o pracę. Podczas spotkania pośrednik pracy przedstawił również ofertę pracy wakacyjnej w markecie. Dzięki temu „wyszły na jaw” braki naszych klientów odnośnie posiadania książeczki SANEPIDU. Dowodzi to, iż często my sami nie jesteśmy przygotowani do podjęcia zatrudnienia, potrafimy tylko narzekać że nie ma pracy. Uczestnicy zakończyli spotkanie wzbogaceni w potrzebne informację niezbędne do aktywnego poszukiwania pracy.

Akcja lato prowadzona jest przez całe wakacje, niosąc pomoc młodzieży uczącej się w sezonowym zatrudnieniu. Co więcej przez całe wakacje można będzie również skorzystać z porady doradcy zawodowego dotyczącej wyboru szkoły lub zawodu. Zapewniamy dostęp do profesjonalnych materiałów nt. zawodów, szkół posiadamy również filmy, gry szkoleniowe oraz testy na płytach CD dzięki którym łatwiej będziesz mógł podjąć decyzję o dalszym kształceniu i podjęciu pracy w danym zawodzie. Podpowiemy jak napisać profesjonalne CV i jak korzystnie wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej. Wszystkie osoby chętne aktywnie spędzić wakacje zapraszamy do naszych jednostek.

Punkt Pośrednictwa Pracy i Młodzieżowe Centrum Kariery
Biskupiec, ul. Pionierów 6, I piętro nad Bankiem Spółdzielczym.
Tel. 517 609 062 lub 517 587 361

Młodzieżowe Centrum Kariery i Punkt Pośrednictwa Pracy w Biskupcu powstały w ramach projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marta Szubryt oraz opublikowany na portalu Olsztyńska24: Bezpieczna praca na wakacje
Oceń artykuł:

(0)