Niedziela, 26 stycznia 2020. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Podziel się:

Podziel się:

Wystawa "Szkoły polskie na Warmii i Mazurach 1929 - 1939"

14.02.2014 r. (sobota) o godzinie 12:00 w Pluskach w historycznym budynku szkoły polskiej nastąpi otwarcie objazdowej wystawy przygotowanej przez Dom "Gazety Olsztyńskiej" Oddziału Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie.

Stowarzyszenie "Warmia Underground" oraz "Stawiguda - Moja Gmina" zapraszają w sobotę do Plusek.
Od kilku miesięcy w historycznym budynku szkoły polskiej w Pluskach organizujemy spotkania w cyklu "Porozmawiajmy o Warmii". Otwarcie wystawy łączy się z czwartą edycją tej akcji. Na poprzednich spotkaniach rozmawialiśmy m.in. o poszukiwaniu granicy Warmii, historii i mieszkańcach Orzechowa (gm.Olsztynek), "gadaliśmy z dachówkami" prof. Czachorowskiego i Zofii Wojciechowskiej.
Kilka miesięcy temu Tomek Brzozowski zadzwonił i powiedział, że możemy w Pluskach gościć w/w wystawę. Decyzja mogła być tylko jedna - robimy. Kilka telefonów i stało się. Już jutro otwarcie wystawy !
Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia Plusek w Walentynki :)
Zabierzcie ze sobą dzieci. Pracownicy "Domu Gazety Olsztyńskiej" opowiedzą o historii polskich szkół na Warmii, przeprowadzą warsztaty z kaligrafii.
Podziękowania dla Jacka Niedźwieckiego, Małgorzaty Strzyżewskiej za pomoc w przygotowaniach.

Piotr Różański
Tomasz Brzozowski
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Leśnik Warmiński oraz opublikowany na portalu Olsztyńska24: Wystawa "Szkoły polskie na Warmii i Mazurach 1929 - 1939"
Oceń artykuł:

(0)