Quantcast

Wtorek, 5 marca 2024. Imieniny Aurory, Fryderyka, Oliwii

Podziel się:

Podziel się:

SKO, czyli edukacja ekonomiczna w Szkole Podstawowej nr 3 w Biskupcu

SKO to przede wszystkim edukacja finansowa. Dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Biskupcu to nie tylko konta internetowe do oszczędzania zgromadzonych środków, ale nauka systematyczności, ustalania priorytetów, odpowiedzialność za własne finanse.

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczkach online do banku oraz lekcjach oszczędzania prowadzonych przez pracowników PKO Bank Polski SA.

W bieżącym roku szkolnym nie zabrakło konkursów z zakresu wiedzy ekonomicznej. Udział w konkursie był poprzedzony lekcjami z wychowawcami z zakresu edukacji finansowej. Wielu uczniów SP3 wzięło udział w konkursie internetowym SKO: Test Wiedzy Szkolnych Kas Oszczędności. Ogromną radość sprawiły im wyniki oraz dyplom Mistrza wiedzy o SKO, który zdobyli po rozwiązaniu testu.
W roku szkolnym 2020/2021 odbył się szkolny konkurs dla klas polegający systematycznym oszczędzaniu. Zwycięzcą okazała się klasa Ia. Nagrodą w konkursie był czek na 400 zł na dowolne wydatki klasowe.
Uczniowie SP3 dbają też o bezpieczeństwo w Internecie. Zorganizowano konkurs plastyczny na projekt logo programu antywirusowego. Nagrodami w konkursie były gadżety SKO oraz książki edukacyjne SKO o bezpieczeństwie w sieci.
SKO-wicze w SP3 w Biskupcu angażują się również w akcje charytatywne. W dniach 19 maja - 8 czerwca 2021r. Uczniowie z klasy 4a zorganizowali w naszej szkole akcję POMAGAMY BEZDOMNYM ZWIERZĘTOM. Była to 13 edycja szkolnej akcji. W tym roku wsparliśmy stowarzyszenia opiekujące się bezdomnymi zwierzętami z naszego miasta. Zebraliśmy 56 kg karmy suchej i mokrej oraz inne akcesoria i koce.
Nasze działania z zakresu edukacji finansowej w ubiegłym roku szkolnym były nagrodzone W KONKURSIE DLA SKO organizowanym przez PKO Bank Polski SA DLA SZKOŁY - nagroda II stopnia, oraz SREBRNA ODZNAKA dla opiekuna SKO w naszej szkole.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Danuta Leszek-Grabowska
Oceń artykuł:

(0)