Quantcast

Wtorek, 5 marca 2024. Imieniny Aurory, Fryderyka, Oliwii

Podziel się:

Podziel się:

LEKCJE Z EKONOMIĄ w Szkole Podstawowej nr 3 w Biskupcu

O edukacji finansowej piszemy dosyć często z prostego powodu: uczniowie SP3 fascynują się ekonomią od najmłodszych lat. Uczą się systematycznego oszczędzania w SKO, Podczas lekcji wplatane są treści poszerzające wiedzę ekonomiczną. Opisane lekcje były projektami uczniowskimi.

LEKCJE Z EKONOMIĄ
Chemia:
Lekcja przebiegła w bardzo przyjaznych warunkach. Inspiracją do lekcji był scenariusz zamieszczony na stronie Złotych Szkół. Klasa 8b zarówno jak i 8c chętnie współpracowały z prowadzącymi, robili karty pracy przygotowane przez uczniów zaangażowanych w projekt. Eksperyment pokazywał powstanie reakcji wykrywających jony żelaza i miedzi. Został przeprowadzony w czasie przerwy na świeżym powietrzu w obecności nauczyciela.
Informatyka:
Podczas informatyki poznając funkcje edytora grafiki GIMP uczniowie zgłębiali sztukę fotomontażu. Do ćwiczeń wybrano banknot pięćsetzłotowy, a zamiast wizerunku króla wstawiano własne zdjęcie. Uczniowie z drużyny przeprowadzili instruktaż fotomontażu łącząc się z uczniami klas 6a w aplikacji Teams.
Lekcja z wykorzystaniem języka polskiego i matematyki, informatyki oraz techniki:
celem lekcji było przybliżenie uczniom wiedzy dotyczącej monet i banknotów, liczenie pieniędzy oraz złożenie książeczki origami.
Uczniowie podczas zajęć podawali jakie mamy pieniądze z podziałem na monety oraz banknoty. Ułożenie puzzli – koła.
Drugim zadaniem było policzenie pieniędzy w aplikacji Quizziz – w grze o nazwie „Moneciaki” – uczniowie widzieli monety i musieli zaznaczyć prawidłową sumę.
Kolejnym zadaniem było napisanie co można zrobić z pieniędzy.
Ostatnie zadanie polegało na złożeniu książeczki z polskim banknotami oraz ich pokolorowaniem.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Danuta Leszek-Grabowska
Oceń artykuł:

(0)