Quantcast

Wtorek, 5 marca 2024. Imieniny Aurory, Fryderyka, Oliwii

Podziel się:

Podziel się:

Dzień Nowych Technologii w Edukacji w SP3 w Biskupcu

29 kwietnia 2022 r. obchodziliśmy w Szkole Podstawowej nr 3 im. Orła Białego w Biskupcu „Dzień Nowych Technologii w Edukacji”. Celem inicjatywy Ministerstwa Edukacji i Nauki było popularyzowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w pracy dydaktycznej.

W „Dniu Nowych Technologii w Edukacji” staraliśmy się dostarczyć naszym uczniom jak najwięcej atrakcji.
W ramach zgłaszanej inicjatywy zorganizowaliśmy: zajęcia, warsztaty oraz pokazy.

W klasie 4a odbyły się zajęcia ze Scratcha. Uczniowie projektowali własnego duszka, którego następnie wykorzystali w swoich programach.

Uczniowie klasy 4b, 5c, 5b, 8d budowali roboty z klocków LEGO. Pracowali z aplikacją WeDo 2.0. Na zakończenie zajęć zorganizowali wyścigi robotów na szkolnym korytarzu.

Wyścigi odbywały się w kilku kategoriach:
- najsilniejszy robot – przeciąganie liny,
- najszybszy na torze przeszkód,
- najwyższy jeżdżący robot.

Zawody były bardzo emocjonujące. Nagrodami w konkursie były żabki wydrukowane na drukarce 3D podczas zajęć koła robotycznego.
Uczniowie klasy 5a przeprowadzili pokazy oraz warsztaty dla uczniów klasy 1a. Podczas zajęć zaprezentowali sposoby sterowania robotami mBot. Nauczyli pierwszoklasistów obsługi aplikacji MakeBlock. Te nowoczesne roboty edukacyjne, ich efekty dźwiękowe, świetlne i ruchowe zaciekawiły uczniów.
Uczniowie klasy 5b postanowili zorganizować zabawy mBotami. Oprócz wyścigów odbyły się pokazy projektowania paneli emocji.
Chętni uczniowie z klas 4 wykonali prezentacje multimedialne z wykorzystaniem różnych narzędzi i aplikacji „Nasze ulubione lektury szkolne”.
Uczniowie klasy 6 podjęli się zadania nagrania filmiku „Szacunek w sieci dla dorosłych i dla dzieci”.
W naszej szkole na co dzień wykorzystujemy nowe technologie w nauczaniu. W czasie lekcji, zajęć pozalekcyjnych, relacji z projektów, wykorzystywane są różnorodne platformy edukacyjne, e-podręczniki, itp. Wszyscy uczniowie i nauczyciele mają konta na platformie office.com.
Uczniowie uczą się kodowania, poznają nowe technologie, poznają tajniki współpracy w chmurze.
To był bardzo udany dzień oparty na zabawie i praktycznej nauce.
Podczas lekcji w Dniu Nowych Technologii w Edukacji, jak i na co dzień, wykorzystywane były monitory multimedialne z projektu „Aktywna tablica” oraz roboty, tablety i komputery oraz monitory multimedialne z projektu „Czas na nas!”
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Danuta Leszek-Grabowska
Oceń artykuł:

(0)