Niedziela, 26 stycznia 2020. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Profil użytkownika Anna Grażyna Rutkiewicz

„Ostródzka przyroda w malarstwie i poezji”

Klimaty bogatej w zieleń Ostródy stanowią inspirację dla artystów. Zabudowa miejska doskonale komponuje się z przyrodą – błękitem rzeki Drwęcy i okolicznych jezior, położonych wśród lasów i pól. Niestety, co jakiś czas groźne zjawiska przyrody, a czasami bezmyślna działalność człowieka niszczą nasz krajobraz.

Spełniaj marzenia z ostródzkim UTW

Los nie szczędzi nam niespodzianek. Oczywiście nie narzekamy na przyjemne, chyba dlatego, że traktujemy je jako należne nam. Wszak, jak powiedział Gogol „człowiek stworzony jest do szczęścia, jak ptak do latania”. Czasami jednak czujemy, że grunt nagle usuwa się nam spod nóg i wszystko wywraca do góry nogami.

Anna Grażyna Rutkiewicz „Okrągły jubileusz ostródzkiego UTW”

Tyle dzieje się w życiu każdego z nas. Żyjemy chwilą, która, niespodziewanie, odżywa we wspomnieniach… mówimy: „to zdarzyło się jakby wczoraj, a minęło tyle lat”…

Zastanawiam się, kto i kiedy podjąłby się trudu utworzenia w Ostródzie uniwersytetu dla seniorów, gdyby przed dziesięciu...

wkrótce czas na wodę i las

Śluza Mała Ruś, obecnie w remoncie, znajduje się na kanale łączącym Jezioro Drwęckie z Jeziorem Szeląg. Z uwagi na planowany na rok 2014 remont śluz: Zielona i Miłomłyn, będzie to obiekt oblegany przez wodniaków i turystów korzystających z usług białej floty na tym szlaku.