Czwartek, 20 lutego 2020. Imieniny Anety, Lehca, Leona

Podziel się:

Podziel się:

Wywiad z Schaaf'em!

MotoVlogi! Ten temat chyba nigdy mi się nie znudzi! Tym razem mój ulubiony Vloger zgodził się na krótką rozmowę! Serdecznie zapraszam na wywiad z Schaaf'em, który zdradził mi kilka sekretów o kręceniu filmów i początkach jego przygody z Motovlogingiem!

1. Jak zaczęło się Twoje motovlog-owanie?
Zawsze lubiłem zabawy z kamerą i robienie zdjęć. Pierwszy filmik z jazdy nagrałem w 2006 roku na mojej Vespie. W tamtych czasach w Europie nie było kamer sportowych (GoPro), więc po prostu przykleiłem do piersi swojego cyfrowego Canona. Dlaczego? Po prostu byłem ciekawy jak wyjdzie film z tego punktu widzenia. To były moje początki. Te pierwsze video wciąż można obejrzeć na moim kanale, przy okazji:

1. How did you start your motovlogging?
I always enjoyed playing around with cameras. For taking photographs and making videos. I made my first onboard video in 2006 on my Vespa. At that time there were no GoPro cameras around in Europe yet so I just took my Canon powershot and stuck it to my chest. Why? I simply was curious how a video from this point of view would look like. That's how I started. The video I made back then is still on my channel by the way:

2. Skąd czerpiesz pomysły na swoje filmy?
Oglądam dużo You Tube!

2. Where do you get ideas for your films from?
From watching a lot of YouTube!3. Kiedy zaczynasz kręcić masz w głowie scenariusz? Wiesz dokładnie, jakie będą końcowe sceny filmu?
To zależy jaki film chcę zrobić. Jeśli ma to być „szkic” jak tutaj:
to oczywiście od początku wiem co chcę nagrać i jak będą wyglądać sceny końcowe. Natomiast jeżeli jestem na przejażdżce, filmuję wszystko co mi się spodoba w danym momencie. Zasadniczo nagrywam tyle ile się da. Kiedy wracam z jazdy i przeglądam nagrania nigdy nie mam jakiegoś specjalnego pomysłu. Po prostu słucham podkładu muzycznego i wybieram te ujęcia, które według mnie są dobre.

3. When you start shooting, do you have the script in your head? Do you know exactly what will be the final scenes of the movie?
That depends on the type of video I want to make. If it's a "sketch" video like this:
I obviously know what I want to record before I start and how the final scenes should look like. If I go for motorcycle trips though I just film whatever I like at the very moment. I basically "collect" as much video footage as I can. When I return from the trip and start with editing I never have a special idea in mind. I just listen to the soundtrack that I've chosen and then I start to arrange the video clips so that it FEELS right to me.4. Twoje filmy są bardzo przemyślane. Zdarza Ci się tworzyć spontanicznie?
Nie bardzo. Ale bardzo chciałbym, żeby to się zmieniło i moje filmy były od czasu do czasu bardziej spontaniczne.

4. Your videos are very thoughtful. Sometimes you create spontaneously?
Not really. Although I would like to change this fact and be more spontaneous with my videos from time to time.5. Ile czasu zajmujesz się tworzeniem motovloga?
Od 3 do 100 godzin. Zależy od motovloga :)

5. How much time does it take you to make motovlogs?
Anything between 3 and 100 hours. So far Depends on the motovlog.6. Ile czasu trwa kręcenie jednego filmu?
Samo nagrywanie nie trwa długo. Natomiast w moim przypadku proces obróbki filmu pochłania mnóstwo czasu.

6. How long does it take to record a one video?
The recording itself doesn't take very long. The editing process is the one which consumes a lot of time and thought in my case.7. Co jest dla Ciebie najtrudniejsze podczas pracy nad filmem?
Próba czytania w myślach moich potencjalnych odbiorców. Podczas obróbki filmu zawsze najtrudniej jest zdecydować, które sceny zostawić, a które wyrzucić. Muszę wyczuć, które fragmenty będą interesujące dla moich widzów. Ale koniec końców zazwyczaj i tak polegam na swoich przeczuciach :)

7. What is the most difficult for you while working on the film?
Trying to read the thoughts of my potential audience. While editing a video it's always hard to decide which scenes I want to include and which ones I sort out. I have to think what scenes would be the most interesting and entertaining ones for my viewers. But in the end I usually rely on my own gut feeling.8. Ile filmów masz już na swoim koncie?
Ponad 100. Nagrywam od 2006 roku. Lecz nie wszystkie są opublikowane na moim kanale.

8. How many movies have you already made?
More than 100. I'm taking videos since 2006. They are not all on my channel though.9. Jak wyglądają Twoje przygotowania do nowego filmu?
Zazwyczaj nie ma żadnych, po prostu włączam kamerę i nagrywam.

9. How do your preparations for the new movie look like?
Usually there are none. I just head out and start filming.10. Czy podczas kręcenia filmu pojawiają się niespodziewane sytuacje?
Do tej pory nie zdażyło mi się nic nadzwyczajnego. Jeżeli któregoś dnia się przydaży, możesz być pewna że zobaczysz to na moim kanale :)

10. Do you meet any unexpected situations while filming?
So far I haven't really. If I will one day you can be sure you'll see it on my channel :)11. Twój kanał spotkał się z pozytywną reakcją odbiorców w sieci. To mobilizuje?
Oczywiście. Nie zajmowałbym się tym, gdyby nie moi wspaniali widzowie i wszyscy którzy mi kibicują. Ciągle zaskakuje mnie, że potrafię zrobić coś co sprawia radość ludziom, których przecież nawet nie znam osobiście.

11. Your channel has met with positive response to the audience in the Net. Does it mobilize you?
Of course it does. I think I wouldn't be doing all of this any longer if it wasn't for my wonderful subscribers and supporters. It still amazes me that I'm able to create something which actually entertains people I don't even know personally.12. I najważniejsze pytanie. Dlaczego to robisz?
Bo to lubię. Bardzo lubię!

12. And the most important question. Why you do it?
Because it is fun. So much fun!EL
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: EL oraz opublikowany na portalu Olsztyńska24: Wywiad z Schaaf'em
Oceń artykuł:

(0)