środa, 15 lipca 2020. Imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza

Podziel się:

Podziel się:

Polscy MotoVlogerzy: część 1 :)

Pamiętacie MotoVlogi? Coraz bardziej wciąga mnie ten temat i zwyczajnie nie mogę go wyczerpać! Okazało się, że jest ich już w Polsce więcej niż mogłoby się wydawać! Postanowiłam poszperać głębiej i do tej pory odnalazłam aż 24 kanały na serwisie YouTube! A bardzo możliwe, że jest więcej! Obszerność tematu zmusiła mnie do podzielenia wszystkich na dwie części. Zapraszam na pierwszą z nich! Zerknijcie czego udało mi się dowiedzieć o naszych polskich MotoVlogerach!

To jest najpiękniejsze!!!! Aprilia Rider - Kobieta motovlogerka! Z tego, co udało mi się ustalić pierwsza w Polsce! Jest z Dolnego Śląska. Pierwszego motovloga nakręciła, bardzo dawno temu, gdy nie było to jeszcze modne - Zupełnie nieświadomie oczywiście. Miała wtedy może 12/13 lat i opowiadała o swoim Romecie Kadecie. Motovlogi kręci tak naprawdę od niedawna, odkąd kupiła kamerę i stworzyła sobie możliwość rejestracji tego co mówi. W swoich filmach kładzie nacisk na jakość. Ponieważ nie ma doskonałej kamery, stara się z niej wycisnąć tyle ile to możliwe. Oprócz tego stara się wykonywać swoje klipy dokładnie i tak, żeby zainteresować czymś odbiorcę. Jeśli chodzi o motovlogi to skupia się na wyraźnym i płynnym przekazywaniu tego, co chcę powiedzieć widzom. Zachęcam do obejrzenia jej najświeższego motovloga "Dolnośląskie Trasy Motocyklowe#4 - Powrót z Karpacza". W tym odcinku Aprillia Rider mówi na bierząco o wszystkim, co spotyka ją na trasie z Karpacza. Oprócz tego wyraża swoje zdanie o tym, że nie wszystkie drogi w Polsce są dziurawe jak zęby nastolatka :) Zachęca każdego, żeby sam wskoczył w kask i pojechał pozwiedzać. https://www.youtube.com/watch?v=7rkhIGYBy_A Tymczasem obejrzyjcie klip "Aprilia Rs & Benzer Ws |Kompilacja|" - moim zdaniem jest świetny!


link do kanalu: https://www.youtube.com/user/rumsztyk2000

Niżu MotoVlog - Pochodzi z Górnego Śląska, a dokładniej Jastrzębie Zdrój. MotoVlogiem zajmuję się od 25 lipca 2014 roku. Przy tworzeniu swojego motovloga najbardziej skupia się na tym, by było ciekawie i wesoło, jak również na tym, by jak najlepiej zobrazować jak bardzo kocha tą pasję. Stara się być zawsze sobą, nikogo nie udawać. Motovlogi są dla niego rodzajem pamiątki dzięki, którym może wracać wspomnieniami wstecz. Są dla niego rodzajem przekazu, którym może dzielić się z innymi ludźmi. Uwielbia tworzyć coś dla innych, kiedy widzi, że im się to podoba. Obejrzyjcie film, który ukazuje jego historię z jednośladami. Opowiada w nim jak to się stało, że został motocyklistą.


link do kanalu: https://www.youtube.com/channel/UC2X4jvcXpcekVaD6Z4iMXEw

Adam MotoVlog - pochodzi z Rudy Śląskiej, prowadzenie motovloga to jego sposób na spędzanie czasu, Adam zajmuję się tym od stycznia tego roku i to jedno zainteresowanie połączone z wielką pasją pozwala mu się spełnić. 23 lutego pojawił się pierwszy motovlog na jego kanale, a na dzień dzisiejszy jest ich już 46! Oprócz motovlogów wrzuca też filmiki z moto-wycieczek, lubi podróżować i pokazywać ludziom miejsca, które warto zobaczyć (ta seria ma już 14 odcinków!). Poza tym seria "Oczami Motocyklisty", która inspirowana jest działalnością RoyalJordaniana (Motovloger z Londynu) i której po prostu brakowało mu w polskiej wersji językowej - ma już 16 odcinków! Posłuchajcie co Adam ma do powiedzenia na temat muzyki motocyklowej:


link do kanału: https://www.youtube.com/channel/UCl6m7r415pH4KGaXKZTgVoQ

Krzekorz MOTOvlog - Krzekorz pochodzi z Podkarpacia, zajmuje się prowadzeniem motovloga od 2012 roku i nie ma dla niego tematów, w ktorych się ogranicza! W swoich filmach skupia się przede wszystkim na tematyce motoryzacji, ale także rozwija różne inne tematy z codziennego życia. Zachęcam do obejrzenia klipu, w którym opowiada o dawcach! Dawcach organów, krwi, szpiku kostnego...


link do kanału: http://www.youtube.com/krzekorzarek

Ravaek MotoVlog - Ravaek także pochodzi z Podkarpacia. Jak sam twierdzi jego motovlogów nie można do końca nazwać motovlogami, bo nie zawierają kluczowego elementu jakim jest komentarz z jego strony podczes kręcenia. Nagrywa czyste onboardy (onborad - nagranie kamerką z jazdy po drogach publicznych), ewentualnie offroady (ffroad - nagranie kamerką z jazdy w terenie). Chociaż w jego planach jest zmiana, będzie inaczej niż było! Jego filmy nabiorą stylu prawdziwego motovloga, a od przyszłego sezonu zamierza zmienić motocykl na sportowy. Ale rezszta to już jest tajemnica, której mi nie zdradził - sami zobaczycie. Obiecał, że będzie bogato w materiały i będzie też nowa kamerka! Ravaek skupia się na dobrej zabawie, na tych pozytywnych emocjach, które daje mu jazda na motocyklu i to przede wszystkim chce przekazywać widzowi, żeby poczuł sie jak on. Polecam jeden z jego filmów:


link do kanału: www.youtube.com/ravaekpl

Dajczu MotoVlog - to po prostu ekranizacja jego pasji za pomocą małej kamerki GoPro. Stara się, żeby jego nagrania nie były nudne. Często nagrywa spontanicznie, ze sporym dystansem do wielu rzeczy. Najczęściej nie realizuję nagrania według wcześniej ustalonego scenariusza, chociaż nie ukrywa, że czasami ma w swojej saszetce kartkę z podpunktami przypisanymi do danego tematu, żeby o niczym nie zapomnieć. Poza tym powiedział mi, że nagrywanie MotoVlogów sprawia mu przyjemność, jak twierdzi - "po prostu fajnie tak czasami pogadać do siebie, wyrazić swoje zdanie na dany temat i podzielić się nim z innymi". Jego pierwszy MotoVlog ujrzał światło dzienne 24 marca 2014 roku. Pochodzi z Piotrkowa Trybunalskiego, które leży w województwie łódzkim i należy do grupy zapaleńców "Młodzi Motocykliści Piotrków". Polecam odcinek "Jazda i ubiór motocyklowy" - wyraża w nim swoje zdanie na temat jazdy zimą. Jak się ubiera i na co zwraca uwagę podczas takiej jazdy. Wspomina też o imprezie zwanej MotoMikołajami i o nowych MotoVlogerach ze swojej grupy MMP - chłopakom spodobała się idea MotoVlogów i niedawno dwóch z nich otworzyło swoje kanały na YouTube o takiej właśnie tematyce - Stolarz MotoVlog i MotoAlam.


link do kanału: https://www.youtube.com/user/PatrykDajcz1

KaskuVlog - pochodzi z Koszalina, prowadzenie motovloga zaczął od początku kwietnia. Wcześniej były to jedynie przygotowania do nagrywania, czyli kamera, przeróżne materiały i oczywiście przezwyciężenie nerwów czy strachu. Wiadomo, że pierwszy film miał trafić do sieci - mieli oceniać go ludzie i to był dla niego chyba największy stres ;) Przy pracy nad motovlogiem kładzie nacisk na swoją mowę oraz na to, o czym będzie prowadził dany odcinek. Niestety z wymową podczas jazdy bywa kiepsko (z powodu wypadku, który miał w dzieciństwie i jest lekko niewyraźna) dlatego stara się mówić wyraźnie. Nacisk również jest na to by w jego filmach była szczypta humoru, by coś ciekawego działo się w danym odcinku. Więc stara się jak może, by widzowie mogli wszystko zrozumieć i oglądać odcinki z przyjemnością. I tym samym jest dla niego własnie motovlog. Radością, że może podzielić się swoją wiedzą z widzami oraz innymi motocyklistami. Najlepsze dla niego jest to, że połączył nagrywanie z jazdą na motocyklu. Na początku kamera miała mu służyć tylko do rejestrowania jazdy, dopóki nie obejrzał zagranicznego motovlogera "bakerXderek". Zaczął oglądać zagraniczne motovlogi z ciekawością i przyjrzał się czy w Polsce również jest coś podobnego. Wtedy natknął się na CODĘ oraz Dexterka. Więc pomyślał - czemu by nie spróbować swoich sił w motovlogu? Polecam jego film, w którym robi bramę ślubną dla kolegi z grupy MotoKoszalin:


link do kanału: https://www.youtube.com/channel/UCpQ1kY7iyg666LYKlV_fr-Q

Mercury Motovlog Fiordy Jednośladem - Polak jeżdzący po Norwegii i nagrywający motovlogi o życiu w tym kraju. Zajmuje się tym od sierpnia tego roku, więc jest - jak twierdzi - bardzo świeży w tych tematach. Swoją przygodę z Motovlogowaniem zaczął całkowicie przypadkiem. Nigdy nie zamierzał tego robić, ale trafił przypadkowo na filmy jednego Motovlogera - Kasku Motovlog. W taki sposób narodziła się myśl - "czemu by nie zacząć robić tego samego dla zwykłej przyjemności i zobaczyć, jak mi to wyjdzie oraz z jaką opinią się to spotka?". W swoich filmach opowiada głównie o tym, co mu przyjdzie na myśl. Stara się nie planować o czym będzie mówił i nie robić motovlogów na tematy, które już były poruszane - co jest dużym wyzwaniem, ale czasem i takie też się zdażają. Polecam Wam film, w którym Mercury pokazuje Norwegię i to za co ją kocha, czyli przepiękne trasy i widoki!link do kanału: https://www.youtube.com/channel/UCPvGrf9S5VawiJNeaTD8J7w

Jestem bardzo ciekawa jak to wszystko rozwinie się w przyszłości... :) Zachęcam każdego do zapoznania się z tematem :) Myślę, że każdy fan motocyklizmu znajdzie coś dla siebie :)
Link do części drugiej:

http://olsztynska24.pl/profil/EL/5604,Polscy-MotoVlogerzy-czesc-2.html

EL
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: EL oraz opublikowany na portalu Olsztyńska24: Polscy MotoVlogerzy: część I
Oceń artykuł:

(0)