Sobota, 6 czerwca 2020. Imieniny Laury, Laurentego, Nory

Podziel się:

Podziel się:

Moda na MotoVlogi :)

Motocykl + trasa + kamera = MotoVlog :)

Motovlog jest rodzajem dziennika wideo nagranego przez osobę podczas jazdy motocyklem. Słowo to pochodzi z połączenia "motocykl", "wideo" i "blog". Osoba, która tworzy MotoVlog jest znana jako MotoVloger. Większość Motovlogerów przesyła swoje filmy na serwis YouTube. Inaczej i prościej można zdefiniować motovlog jako motocyklistę, który wykorzystuje zamontowaną kamerę najczęściej na kasku z mikrofonem i porusza się po drogach, mówiąc o wszystkim co napotyka na swojej drodze ;) Wielu Motovloggerów nie pokazuje swojej twarzy lub tablicy rejestracyjnej swojego motocykla w filmach. Niektórzy twierdzą, że anonimowość istnieje, aby filmy były bardziej tajemnicze i ekscytujące :) Krótko mówiąc jest w Motovlogach wszytko to, co lubią pasjonaci motocyklizmu. Istnieje wiele kanałów na YouTube poświęconych Motovlogom, poniższe przykłady to trzech (moich ulubionych:) Motocyklowych Vloggerów. Zajrzyjcie na serwis YouTube, ich filmy powinny się Wam spodobać, obejrzyjcie i sami przekonajcie się, czy mam rację! :)

Na początek przedstawiam Schaafa. To motocyklowy vlogger z Austrii, chłopak ma starą Hondę CB500 i stał się popularny, ponieważ pokonuje winkle z zegarmistrzowską precyzją :) Jeździ swoją "cebulą" dosyć agresywnie i kontroluje ten sprzęt do granic możliwości. Słoneczny dzień, wyjazd na motocyklach z przyjaciółmi oraz kręta trasa ze świetnym górskim krajobrazem. W szczególności polecam wideo pod tytułem "SMOOTH RIDING", "MOTORCYCLE SUMMER HOLIDAY" oraz "RAW onboard: little Honda CHASING random FIREBLADE". Szukajcie go na YouTube wpisując - Schaaf.


CODA! - ot, typowy motocyklista śmigający "cebrą" (honda CBR) pomiędzy samochodami na warszawskich ulicach. Sprawdźcie polskiego motovloggera, który ma już kilka świetnych klipów na swoim koncie. Niedawno CODA, nagrał ciekawy instruktażowy film na temat podstawowej wiedzy o motocyklu. Polecam każdemu początkującemu, kto ma zamiar skorzystać z nowo wprowadzonej ustawy i przesiąść się z auta na motocykl 125ccm na kategorii B :) Co więcej CODA umieszcza wiele filmów, w których udziela porad mniej doświadczonym motocyklistom o tym "Jak redukować biegi w motocyklu", "Jazda po torze", "Jazda w deszczu", czy też "Jak dobierać elementy napędowe do motocykla". Dodatkowo CODA publikuje wideo-relacje z polskich imprez motoryzacyjnych - CODA MotoVlog.


Gość o ksywce "Mike12R1" - jest Polakiem mieszkającym w Stanach, ma Erłana (Yamaha R1), jeździ z kolegami i prowadzi motovloga. Motovlog Michała polecam tym, którzy przede wszystkim lubią sportowe motocykle, adrenalinę, dynamiczną jazdę na torze, sporo gumowania (jazdy na jednym kole:) i jazdę na kolanie dosłownie jak z MotoGP. Efekt jego klipów jest świetny, a po obejrzeniu automatycznie wciska się "odtwórz"... Odradzam oczywiście takie treningi na drogach publicznych, ale skoro wideo jest online, to z przyjemnością zachęcam do oglądania :) Na serwisie You Tube istnieją dwa kanały prowadzone przez Mike - Polski MotoVlog oraz Mike12r1 - Official Channel.EL
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: EL oraz opublikowany na portalu Olsztyńska24: Moda na MotoVlogi
Oceń artykuł:

5.00

(3)